Bitcoin Boğası Şaşırttı: Bu Altcoin Daha İyi!

ARK Invest CEO’su Cathie Wood, CNBC’ye verdiği son röportajda, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’in Bitcoin (BTC) spot ETF’lerine ilişkin tutumu hakkındaki çekincelerini dile getirdi. Bunun dışında, genel kripto para piyasasından bahsetti. Özellikle bir altcoin projesinin, Ethereum’dan daha iyi olduğunu öne sürdü. İşte ARK Invest’teki Bitcoin yatırımları ve piyasaya yönelik olumlu tutumu nedeniyle “Bitcoin boğası” unvanını alan Wood’un son açıklamaları…

Cathie Wood, Bitcoin ve ETF sürecinden bahsetti

Gensler’in Massachusetts Institute of Technology’de (MIT) kripto ve Blockchain eğitmeni olarak üstlendiği rolle vurgulanan Bitcoin konusundaki derin anlayışına rağmen Wood, spot ETF’lere karşı direncini anlamakta zorlanıyor. Wood, Bitcoin’in şeffaflığının ve merkezsizliğinin altını çizerek, “Bu merkezsiz, şeffaf bir ağ. Tüm faaliyetleri takip edebilirsiniz; manipüle edilmesi son derece düşük bir ihtimaldir.” Gensler’in Hazine Bakanı olma isteğini de kabul eden Gensler,  ABDHazine Bakanı’nın öncelikli olarak ABD dolarına odaklandığı düşünüldüğünde, bu isteğin kararlarını etkiliyor olabileceğini öne sürdü.

Bitcoin spot ETF’sinin onaylanmasını çevreleyen belirsizliğin ortasında Wood, kripto para birimlerinin geleceği konusunda iyimserliğini koruyor. Kripto para piyasa değerinde önemli bir büyüme öngörüyor ve bunun 2030 yılına kadar mevcut 1 trilyon dolardan şaşırtıcı bir şekilde 25 trilyon dolara çıkacağını tahmin ediyor. Wood, spot ETF’nin onaylanmasının öngörülen bu büyüme için çok önemli bir katalizör görevi göreceğine inanmakta. Wood’un kripto para piyasasına ilişkin olumlu bakış açısının, SEC’in spot ETF başvurularına ilişkin mevcut çekincelerine rağmen devam etmesi dikkat çekiyor. Röportajda Wood, kripto varlıkların daha geniş potansiyeline ve bunların finansal ortam üzerindeki dönüştürücü etkisine dikkat çekti.

Altcoin Solana da Wood’un odağında

Wood, CNBC röportajında Bitcoin ile ilgili sözlerinin yanı sıra Solana’ya da değindi. Ethereum ile karşılaştırarak, Ethereum’un Bitcoin’den daha yüksek işlem hızlarına ve daha düşük işlem maliyetlerine sahip olmasına rağmen, Solana’nın her iki açıdan da Ethereum’dan daha iyi performans gösterdiğini belirtti. Wood’un Solana’yı tanıması, Blockchain ve kripto para birimi alanında kritik. Zira Ethereum ve Solana arasındaki rekabete yeni bir boyut kattı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Solana, “Ethereum katili” olarak bilinmekte.

Kripto topluluğu düzenleyici kararlarla ilgili gelişmeleri yakından izlerken, Wood’un öngörüleri kritik önem taşıyor. Ayrıca tahminleri kripto varlıkların geleceğine ilişkin anlatıyı şekillendirmeye devam ediyor. Sonuç olarak, kripto para piyasasının önümüzdeki yıllardaki potansiyel yörüngesine bir bakış sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir