Yine Elon Musk! Tek Tweetle Bu Altcoin’e 120x Yaptırdı!

Tesla ve SpaceX’in tanınmış CEO’su Elon Musk, Twitter’da bir paylaşım yaparak kripto para dünyasını hareketlendirdi. Musk, bir NFT koleksiyonunun görüntüsünü paylaştı. Bu proje ile alakalı altcoin ise 120 kat artış yaşadı. İşte detaylar…

Elon Musk, paylaşımıyla bu altcoin’i uçurdu

Twitter’da “Milady”nin NFT görüntüsünü paylaşarak kripto para dünyasında bir kez daha heyecan yarattı. Milady NFT, 2000’li yıllarda Japon sokak modasından esinlenen bir görseldir. Musk’ın tweetinden bu yana hızla popülerlik kazandı. Milady NFT resminin ve “mem yok, seni seviyorum” ifadesinin yer aldığı tweet kısa sürede pek çok kripto meraklısının dikkatini çekti. Musk’ın tweetinden kısa bir süre sonra Milady NFT satış hacmi ve taban fiyatı yükseldi ve sadece 24 saat içinde OpenSea’de en çok işlem gören koleksiyonlardan biri haline geldi.

NFT verilerine göre Milady’nin NFT satış miktarı 1.538’e ulaştı ve bir günde yüzde 1.230’luk şaşırtıcı bir artışı temsil etti. En düşük fiyat 24 saat içinde yüzde 50 artışla 5,05 ETH (yaklaşık 9.350 dolar) oldu. Coingecko tarafından bildirildiği üzere, Milady Meme Coin (LADYS) çarpıcı bir büyüme göstererek sadece 24 saat içinde yüzde 12.000’in üzerinde benzeri görülmemiş bir artış yaşadı. Şu anda piyasa değeri 137.166.956 dolar ve işlem hacmi 135 milyon doları aşmış durumda.

Milady NFT koleksiyonu büyük bir popülerlik kazanmakla kalmadı. Aynı zamanda Milady NFT’yi yaratan sanatçı grubu Remilia Creative’in diğer projelerinin satışlarında da artış görüldü. Remilio Babies NFT’lerin satışları sadece bir günde yüzde  660 oranında arttı.

Musk’ın açıklamaları kripto para alanını etkiliyor

Elon Musk’ın açıklamaları son aylarda kripto para dünyası üzerinde önemli bir etki yarattı. Musk, Twitter aracılığıyla Dogecoin’e birkaç kez ilgi gösterdi. Bu da, DOGE’un, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi piyasa değerine göre en büyük 8. coin olmasına yardımcı oldu. Hatta geçtiğimiz ay Twitter logosu bir “Shiba Inu” cinsi köpek resmiyle değiştirildi ve Dogecoin’in fiyatı yükseldi.

Genel olarak, Elon Musk’ın Milady hakkındaki tweet’i koleksiyonun popülaritesinde ve işlem hacminde önemli bir artışa neden oldu. Musk’ın kripto dünyasındaki etkisiyle, tweet’inin bu kadar önemli bir etkiye sahip olması şaşırtıcı değil. Milady ve diğer NFT koleksiyonlarının önümüzdeki günlerde ve haftalarda nasıl bir performans göstermeye devam edeceğini görmek ilginç olacak.

Musk’ın tweet’inden önceki satın alımlar dikkat çekti

Bu sırada, Lookonchain’e göre Musk’ın tweet’inden önce Elon_Musk takma isimli bir adres 25.000 dolarlık işlem yaptı. Cüzdan, Musk tweet’inden saatler önce 45.000 dolarlık 25 ETH karşılığında 8 trilyon LADYS satın aldı. Diğer yandan, bir kripto para yatırım şirketi olan DWF Labs de geçtiğimiz gün 15 milyar LADYS satın aldı. Bugün ise 73 bin dolar karşılığında 879 milyar LADYS satın aldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*