Odatv’yi linç edenlere CHP’li gençten yanıt… “‘Yankı odası’ndan çıkalım”… “Kılıçdaroğlu adaylığını dayattı” “Bu kafayla yerel seçimi de kaybederiz”

16 yaşındayken partiye katıldığını ve şu anda 29 yaşında olduğunu belirten CHP’li genç, Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendi adaylığını dayattığını söyleyerek, partinin; kaybedilen seçimlerden öğütleri sorumlu tuttuğunu ve bunun “terbiyesizlik olduğunu” düşündüğünü ifade etti.

Parti yönetimine sert eleştiriler getiren genç, konuşmasını ise “Yankı odalarından artık çıkmamız gerektiğini düşünüyorum” sözleriyle bitirdi.

SONER YALÇIN YAZDIĞINDA CHP TROLLERİNİN SALDIRINA MARUZ KALDI

Odatv imtiyaz sahibi ve gazeteci Soner Yalçın, yaklaşık bir yıl önce kaleme aldığı yazılarında CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun kazanamayacak aday olduğunu belirtmiş ve CHP yönetiminin karalama kampanyasına maruz kalmıştı.

2023 Genel Seçimleri için henüz Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı açıklanmamışken, seçime sayılı günler kala Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı üzerinde konuşulmaya başlandı. Odatv ise defalarca kez Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanabilecek aday olmadığını yazdı.

Odatv ve Soner Yalçın her defasında hakikati dile getirdi ancak CHP trolleri her fırsatta hem Odatv’ye hem de Soner Yalçın’a saldırdı.

Seçim sonuçları ise Odatv ve Soner Yalçın’ın haklılığını ispatlarken, hem Millet İttifakı ortakları hem partililer hem de muhalif seçmen hem bir ağızdan ‘Kemal Kılıçdaroğlu aday olmamalıydı’ demeye başladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bile bile seçimi kaybetmesi, CHP tabanında da rahatsızlığı artırdı. Şimdi ise gözler yerel seçimlerde.

Yerel seçimlere aylar kalmışken, CHP Delege seçimleri yapıldı. Delege seçimleri ve çalışmalarında konuşan CHP’li bir genç, Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve parti yönetimini eleştirdi. CHP’li genç, CHP yönetiminin, seçimlerin kaybedilmesinden parti örgütlerini sorumlu tuttuklarını ifade etti.

13 Yılını CHP’ye veren gencin konuşması şöyle:

“Partide eleştiri kültürünün bu kadar az olmasına şaşırıyorum. Çıkan herkes Kemal Kılıçdaroğlu’nu övüyor bütün suçu örgüte yıkıyor ve tek suçun örgütün çalışmaması olduğunu söylüyor. Size şöyle bir örnek vermek istiyorum; Ocak ayında yapılan bir anket var. ‘Kimi cumhurbaşkanı olarak görmek istiyorsunuz’ diyor ve burada 4. sırada Kemal Kılıçdaroğlu en düşük oyla çıkıyor. Bütün toplum ‘Kılıçdaroğlu aday olmasın’ diye.

Ben de bir gencim. 16 yaşında partiye geldim, 29 yaşındayım. 15 yaşından 30 yaşına kadar bütün gençlik Kemal Kılıçdaroğlu aday olmasın diye her gün, her ortamda eylem yaparlarken, Kılıçdaroğlu kendi adaylığını dayatmıştır ve seçim kaybedilmiştir. Bu kaybedişin sebebini sadece örgüte yıkmak örgüte ayıptır. Örgüt çalışanlarına terbiyesizlik olarak görüyorum.

Yerel seçimlerde de bu kafayla devam edilirse ‘Genel başkanımıza asla laf söylemeyelim, genel başkanımızı sürekli yüceltelim, suçlu örgüte yıkalım, genel başkanımız doğru aday, genel başkanımız bir tane’ minvalinde devam edersek yerel seçimlerde de başarıya ulaşacağımızı düşünmüyorum. Kendimize dönüp bakmamız gerektiğini düşünüyorum. Yankı odalarından artık çıkmamız gerektiğini düşünüyorum.”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir