MHP Mersin Milletvekili Adayı Levent Uysal Kimdir? Levent Uysal Nişantaşı Üniversitesi’nin Kurucusu mu?

Tüm Türkiye’nin gündeminde 14 Mayıs seçimleri yer alıyor. Siyaset dünyasındaki trafiğin hız kazamasıyla birlikte siyasi partiler seçimler için çalışmalarını arttırdı. Cumhurbaşkanı seçimleri ve 28. Dönem Milletvekili Seçimlerine sayılı günler kala MHP, 30 büyükşehirde aday gösterilen isimleri açıkladı. Aday listesinde yer alan MHP Mersin milletvekili adayı Levent Uysal gündem oldu. Levent Uysal’ın kariyerine dair araştırmalar başladı. Peki Levent Uysal kimdir, nereli? Levent Uysal Nişantaşı Üniversitesi’nin kurucu mu?

Detaylar içeriğimizde…

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Milletvekilliği Genel Seçimlerine kısa bir süre kala Milliyetçi Hareket Partisi aday listesini açıkladı. Listede yer alan isimlerden biri de Levent Uysal oldu.

MHP Mersin Milletvekili Adayı olarak gösterilen Levent Uysal hakkında yapılan araştırmalar da hız kazandı.

Levent Uysal Kimdir?

1968 yılında Mersin’de dünyaya gelen Levent Uysal ilk ve ortaokul eğitimini doğduğu şehirde tamamladı. Mersin Dumlupınar Lisesi’nden mezun oldan Uysal, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü Turizm İşletme Bölümü’nü bitirdi. 

Mezun olduktan sonra Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden birinde çalışma hayatına adım atan Levent Uysal 25 yıl boyunca önemli teknoloji firmalarında üst düzey yönetici pozisyonlarında görev aldım. Harvard ve Massachusetts Institute of Technology Üniversitelerinde inovasyon üzerine çalışmalarda bulundu.

Levent Uysal, “Önce İnsan” mottosuyla Nişantaşı Eğitim Vakfı’nı ve İstanbul Nişantaşı Üniversitesini kurdu.

Uysal, 5.0 Önde Başlamak ve +1 Kendine Değer Katabilmek adlı kitapları kaleme aldı.

Levent Uysal Evli mi?

Levent Uysal, 2004 yılında Ece Uysal ile nikah masasına oturdu. Uysal’ın . 2005 yılında dünyaya gelen Efe adından bir oğlu ve 2014 yılında doğan Elvin adında bir kızı var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir